Tampodruk – trwała technika zdobienia pendrivów reklamowych

tampodruk-pendrive

Tampodruk, zwany również tampondrukiem, to jedna z technik druku pośredniego i pochodna druku wklęsłego. Metoda ta polega na nakładaniu drukarskiej farby przy użyciu miękkiego, gładkiego, silikonowego stempla, zwanego tamponem – stąd właśnie technika ta zawdzięcza swoją nazwę.

Do wykonania nadruku techniką tampodruku potrzebny jest stempel, farba, matryca z wytłoczonym wzorem oraz specjalna maszyna, która wykona nadruk, tzw. tamponiarka. W zależności od parametrów nadruku, stosuje się tamponiarki jedno-, dwu-, bądź wielokolorowe.

Możliwości i przeznaczenie techniki tampodruku

Metodę tampodruku stosuje się głównie do wykonywania znaków graficznych i napisów jedno lub wielokolorowych. Przy zastosowaniu tamponu o odpowiednim kształcie istnieje możliwość nanoszenia farby nawet na nierówne i nieregularne powierzchnie. Dzięki tej zalecie tampodruk umożliwia nanoszenie druku na przeróżne tworzywa – od materiałów sztucznych, poprzez szkła, gumy i metale. Co więcej, technika ta pozwala tworzyć lekko wypukłe nadruki, gdyż grubość naniesionej na materiał farby może wynosić nawet 3 mm.

Tampodruk znajdziecie między innymi na kolekcjonerskich numizmatach, na częściach samochodowych, na przednich panelach sprzętów AGD i RTV. Oczywiście tampodruk możecie również zobaczyć na eleganckich długopisach oraz naszych pendrivach reklamowych z logo.

Etapy nanoszenia nadruku techniką tampodruku

  • Pokrycie matrycy farbą drukarską
  • Usunięcie nadmiaru farby przy pomocy rakli z powierzchni tamponu
  • Dociśnięcie stempla do matrycy i naniesienie farby na tworzywo

Pendrive z nadrukiem techniką tampodruku, czyli uniwersalny gadżet reklamowy

Wszechstronna technika tampodruku to sprawdzona metoda znakowania gadżetów promocyjnych. Jakość wykonania znakowania tą metodą sprawia, że wiele firm decyduje się na promocję za pośrednictwem pendrivów z nadrukiem techniką tampodruku.

Pendrive reklamowy z logo pomoże Ci zyskać wielu przywiązanych klientów. Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą!