Co zrobić, aby wybrać skuteczne gadżety reklamowe? To proste – dać klientom to, czego naprawdę potrzebują, a nie to, co będzie tylko kolejnym zbędnym gadżetem po konferencji. Kolejny długopis czy ołówek może zginąć wśród tysiąca innych, ale niektóre gadżety będą stanowiły przedmiot pożądania. Jakie? Omówmy nasze Top 3: power banki, pendrive reklamowe i adaptery.

Power banki

Jesteśmy społeczeństwem przywiązanym do telefonów komórkowych. Bolączką współczesnych smartfonów jest jednak ich bateria – niektórzy nie są w stanie wytrzymać całego dnia bez ładowania, szczególnie osoby, który mają częsty kontakt telefoniczny z klientem. Power bank jest rozwiązaniem, który wciąż pozwala nam na bycie mobilnym, ale jednocześnie: naładowanym. Każdy z pewnością będzie starał się go wykorzystywać, a co najważniejsze – wykorzystywać w podróży, gdzie więcej i więcej osób zetknie się z naszą marką. W domu wykorzystujemy ładowarki, natomiast gdy się przemieszczamy: power banki stanowią coraz częściej są na liście koniecznych rzeczy do wzięcia. Jako gadżety reklamowe szalenie atrakcyjnie wyglądają power banki z grawerem logo marki albo jego sloganem.

Pendrive reklamowe

Pamięć przenośna jest nieoceniona w biurze – czy to wtedy, gdy chcemy szybko skopiować duże pliki z komputera na komputer, czy też wtedy, gdy nasza biurowa drukarka skanuje szybko na pamięć USB. Dobrze, jeśli pendrive reklamowe mają charakter breloczka, który z łatwością możemy przyczepić do kluczy – jeszcze lepiej, jeśli ma wygląd, który intryguje i przyciąga uwagę. Pendrive z logo firmy nie musi być nudny – tworząc pendrive, możemy skorzystać z mnóstwa dostępnych materiałów, kształtów i kolorów!

Adaptery

Gadżety reklamowe mogą być też skierowane do konkretnej grupy odbiorców – w tym przypadku: użytkowników konkretnego modelu komputera. Każdy użytkownik Maca nie przejdzie obojętnie obok takiego gadżetu – ze względu na budowę laptopa, adaptery przydają się każdemu posiadaczowi tego komputera. Mamy pewność, że będzie to gadżet często używany, także np. na konferencjach czy spotkaniach z klientami, kiedy trzeba będzie użyć USB. Dostępnych jest wiele wariacji adapterów, od podstawowych (1 do 1) do bardziej skomplikowanych (3w1).